Wprowadzenie do analityki HR

Zacznij czerpać korzyści z people analytics!

Wszystko wiem, chcę kupić
Chcę wiedzieć więcej

Co da Ci to szkolenie?

Analityka HR to przyszłość. Pokazują to właściwie wszystkie badania i trendy dotyczące rozwoju HRu. HRowiec przyszłości to osoba, która potrafi połączyć pasję do pracy z ludźmi z kompetencjami analitycznymi. Integrując te dwa obszary, staje się prawdziwym partnerem dla pracowników i biznesu.


W ramach szkolenia zdobędziesz kluczowe kompetencje, które są niezbędne do rozpoczęcia świadomego wdrażania rozwiązań people analytics. Krok po kroku, z odniesieniami do realiów polskich firm.

Zapraszam do udziału

Program szkolenia

Po ukończonym szkoleniu:

Zaplanujesz od A do Z swój projekt w obszarze analityki HR.

Świadomie podejmiesz decyzję, które obszary analityki HR dadzą Twojej firmie największe korzyści i które chcesz wdrażać.

Dobierzesz odpowiednie narzędzia analizy do problemu jaki chcesz rozwiązać.

Unikniesz typowych błędów popełnianych w projektach people analytics.

Moduł 1 - Definiowanie problemu analitycznego

 • W jakich obszarach/problemach może nam pomóc analityka HR?
 • Typy problemów analitycznych: raportowanie, wyjaśnianie zjawisk, przewidywanie, prognozowanie
 • Przykłady projektów people analytics skoncentrowanych na różnych typach problemów
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – definiowanie celów projektu analitycznego w obszarze HR
 • Czym są hipotezy i dlaczego ich potrzebujemy? Podejście eksploracyjne vs. konfirmacyjne.
 • Skąd biorą się hipotezy w analizach HR? Co może być ich źródłem?
 • Zasady formułowania hipotez
 • Operacjonalizacja hipotez
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – opracowanie zestawu hipotez dla wybranego projektu

Moduł 2 - Formułowanie hipotez

 • Dane z systemów IT
 • Dane z badań HR, np. badania zaangażowania
 • Wskaźniki HR
 • Jakość danych, poziomy pomiaru
 • Triangulacja danych w analityce HR
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – określenie źródeł danych dla wybranego projektu

Moduł 3 - Zbieranie danych w organizacji

 • Przegląd technik analitycznych dostępnych w MS Excel oraz popularnych pakietach analitycznych
 • Typy analiz danych
 • Dobór odpowiedniej techniki do potrzeb projektu analitycznego
 • Dobre praktyki w zakresie analizy danych HR
 • Najczęściej pojawiające się błędy w analityce personalnej
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – dobór odpowiednich metod analizy danych dla wybranego projektu

Moduł 4 - Analiza danych HR

 • Istotność statystyczna a wielkość efektu – czyli kiedy istotny wynik jest rzeczywiście istotny.
 • Ocena biznesowej przydatności wykonanych analiz
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – analiza możliwych wniosków jakie mogą wyniknąć z analiz w ramach planowanego projektu

Moduł 5 - Wyciąganie wniosków

 • Przekładanie wniosków z analiz na rekomendacje biznesowe
 • Wykorzystanie danych z analizy do zbudowania business case (uzasadnienia biznesowego)
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – analiza możliwych rekomendacji

Moduł 6 - Tworzenie rekomendacji

 • Graficzna wizualizacja wyników analiz oraz wniosków
 • Typy wizualizacji danych
 • Dobór odpowiedniego sposobu wizualizacji do problemu jakiego dotyczą analizy
 • Budowanie narracji wokół zebranych danych
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – zaplanowanie sposobu komunikacji wniosków z projektu w organizacji

Moduł 7 - Prezentacja danych – data storytelling

 • Planowanie wdrożenia wniosków w praktyce
 • Angażowanie kadry menedżerskiej w projekt analityczny w obszarze HR
 • Dobre praktyki angażowania innych we wdrażanie wniosków z działań analitycznych
 • Ćwiczenie: Kanwa projektu people analytics – zaplanowanie działań wdrożeniowych

Moduł 8 - Wdrożenie wniosków w praktyce

W ramach całego szkolenia pracować będziemy z narzędziem Kanwa projektu people analytics, planując każdy z kroków projektu analitycznego w HR. Na koniec szkolenia, każdy z uczestników wyjdzie z przygotowanym przez siebie w trakcie warsztatów planem projektu analitycznego, który może zrealizować w swojej firmie.

Kanwa projektu people analytics

Dodatkowe narzędzia do planowania projektów analitycznych

Zaplanuj swój projekt analityczny korzystając z naszych autorskich narzędzi Kanwa projektu people analytics oraz Drzewa decyzyjnego technik analizy.


Pozwolą Ci one krok po kroku przejść przez poszczególne etapy Twojego projektu po szkoleniu.


Korzystaj z nich tak jak lubisz, w edytowalnej wersji elektronicznej, lub drukując plik PDF.

Dlaczego warto?

Wdrażaj najnowsze trendy HR w swojej organizacji

Analityka to przyszłość HR! Już dzisiaj możesz zacząć korzystać z jej możliwości w swojej firmie dzięki umiejętnościom jakie da Ci to szkolenie.

Bądź partnerem dla biznesu - argumentuj danymi

Współczesny HR musi bazować na danych i faktach aby być partnerem dla biznesu. Zacznij wykorzystywać analitykę w działaniach HR. Niech dane przemówią w Twoim imieniu!

Zdobądź unikalne umiejętności analizy danych HR. Połącz „twarde” i „miękkie” podejście do HR. Wyróżnij się na rynku pracy dzięki nowym kompetencjom!

Wyróżnij się na rynku pracy

Wracaj do materiałów ze szkolenia w dogodnym dla Ciebie momencie. Nagranie udostępnimy dla Ciebie przez 90 dni na naszej platformie szkoleniowej.

Dostęp do nagrania wideo przez 90 dni

Pokaż innym swoje nowe umiejętności dzięki certyfikatowi i buduj swoją pozycję na rynku pracy. Udostępnij swój certyfikat na LinkedIn. Certyfikat w języku polskim i angielskim.

Uzyskaj certyfikat potwierdzający Twoje kompetencje

Opinie uczestników naszych szkoleń analitycznych

Kurs online przygotowany przez Pana Karola Wolskiego, powinien zostać przewodnikiem dla każdego HRowca, który uświadomił sobie rolę danych i ich analizy w organizacji. Materiały znajdujące się w programie kursu, są przygotowane zarówno dla osób, które rozpoczęły pierwsze działania w zakresie kolekcjonowania i analizy danych w organizacji, jak i również dla osób, które nie miały wcześniej styczności ze statystyką w ujęciu analitycznym i planują rozwój w tym kierunku. Treść kursu pozwala na lepsze rozumienie praktycznego przedstawiania i analizowania danych, które tak często, bywają bardzo skutecznym argumentem w rozmowach z zarządem, inwestorami czy we współpracy z innymi działami. W materiałach możemy znaleźć część teoretyczną, pozwalającą na lepsze rozumienie statystyki w tym ujęciu, jak i szereg praktycznych przykładów, które są wyjaśnione w bardzo przystępny sposób i opatrzone wnikliwymi spostrzeżeniami. Z przyjemnością polecam kurs, z którego wiedzę będzie można przełożyć na badanie zjawisk w organizacjach.

Monika Bydełek, Consultant w EIGEN

„Analiza danych w HR” zdecydowanie plasuje się w pierwszej trójce najlepszych szkoleń na jakich byłem. Karol udowadnia, iż o statystyce i analizie danych można mówić nie tylko w sposób zrozumiały, ale również ciekawy. Na to szczególne miejsce ma wpływ, nie tylko mnogość przykładów, przez które uczestnik przejdzie krok po kroku, ale również wyznawane przez prowadzącego podejście evidence-based, które subtelnie przebija się przez całą treść szkolenia, dając uczestnikowi pewność, iż otrzymana wiedza jest przede wszystkim rzetelna. To szkolenie przyda się nie tylko działom HR, ale również każdemu studentowi nauk społecznych, który pragnie zrozumieć analizę danych czy też odświeżyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Dominik Kantorowicz, Psycholog, trener umiejętności poznawczych, popularyzator nauki w podejściu evidence-based

Hanna Kobiela, Learning&Development, Trener i facylitator, Universal Investment

W grudniu 2020, po konsultacji z Panem Karolem Wolskim, zdecydowałam się zakupić promowany na stronie internetowej HRM Academy kurs Techniki analizy danych HR. W związku z chęcią dalszego rozwoju w kierunku People Analytics już wcześniej korzystałam z wielu bardzo ciekawych materiałów video oraz artykułów publikowanych przez autora. Zastanawiałam się, czy taka jak osoba bez dużego doświadczenia w statystyce czy programowaniu będzie w stanie zrozumieć i wykorzystać informacje tam podane. I co? I nie zawiodłam się!!! Kurs modułowy zasadniczo bazuje na podaniu w pigułce niezbędnej wiedzy teoretycznej, co uważam za świetny pomysł, bo w trakcie kursu nie muszę obkładać się toną literatury fachowej, a najważniejsze teoretyczne pojęcia mam wyjaśnione od razu i to w bardzo przystępny sposób. A z drugiej strony, pomiędzy teorią, w formie filmu zwizualizowane jest krok po kroku, jak wykorzystywać poszczególne metody i narzędzia w praktyce, jak krok po kroku osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki temu kursowi już po 2 miesiącach widzę u siebie wymierne efekty w postaci gruntownej wiedzy oraz narzędzi, które mogę od razu użyć w swojej codziennej pracy. Kursy Pana Karola Wolskiego są naprawdę bardzo wartościowe merytorycznie, profesjonalnie przygotowane i warte polecenia każdemu zainteresowanemu tym tematem.

Serdecznie polecam szkolenie prowadzone przez Karola Wolskiego. Dla mnie, jako uczestnika, ważne było przekazanie w sposób uporządkowany wiedzy nt wskaźników jakimi możemy się w HR posługiwać. Dużo dała mi refleksja nad tym jaką korzyść może przynieść wdrożenie konkretnego wskaźnika ale jednocześnie jakiego nakładu pracy to wymaga. Zestawienie tych dwóch zmiennych pozwala na optymalizację i wybór działania, które przekłada się na realne potrzeby HR i biznesu.

Dyrektor HR, Firma doradczo-szkoleniowa

Dla mnie jako początkującego HR managera szukającego inspiracji było to bardzo wartościowe szkolenie. Dużo wiedzy praktycznej - co i jak mierzyć w HR z punktu widzenia celowości i wartości dla biznesu. Forma szkolenia online i tu pozytywne zaskoczenie - duża interakcja pomiędzy uczestnikami i prowadzącym połączona z wymianą doświadczeń. Jestem bardzo zadowolona, na pewno będę śledzić kolejne tematy w HRM Academy, zwłaszcza te prowadzone przez pana Karola, który inspiruje swoją pasją i podejściem do tematu.

Magdalena Królak, HR Manager

O mnie - czyli unikalny miks wiedzy naukowej i praktyki biznesowej

 • Mam doświadczenie w wewnętrznym dziale HR
 • Wdrażałem szerokie spektrum procesów HR: oceny, analityka, ewaluacja
 • Zarządzam projektami HR
 • Na co dzień współpracuję z Zarządem i kadrą menedżerską
 • Brałem udział w ponad 100 projektach z zakresu HRM dla polskich i międzynarodowych firm
 • Mam doświadczenie w pracy z różnymi branżami
 • Publikuję artykuły oraz filmy na temat HRu opartego na dowodach oraz prowadzę swój newsletter na ten temat
 • Ukończyłem prestiżową szkołę analizy danych ICPSR na Uniwersytecie Michigan
 • Ukończyłem interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu analizy danych i metodologii badań
 • Pracowałem jako analityk i badacz w grantach naukowych
 • Przeprowadziłem ponad 1000 godzin zajęć dla studentów z zakresu analizy danych, statystyki i metodologii badań
 • Konsultuję statystycznie prace naukowe

Perspektywa HRowca

Perspektywa konsultanta

Perspektywa naukowca

Perspektywa wykładowcy

Karta płatnicza, szybki przelew, BLIK

Podczas płatności możesz również poprosić o wystawienie faktury VAT.

Cena udziału: 799 zł netto

Weź udział! Kup teraz!

(982,77 zł brutto)

Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą aby dopełnić formalności.

Płatność na podstawie FV lub proformy

Dane firmowe:

Karol Wolski LAB

97-500 Radomsko, Stara Droga 242a

NIP: 7722245737

Regulamin
Polityka prywatności